صادرات عسل

عسل (Honey) در گمرک جهانی با کد تعرفه (HS Code) به شماره ۰۴۰۹ شناخته می شود.

آمار صادرات عسل

هدف شناسایی رقبا در بازار جهانی است.

 رقم کل صادرات: ۲,۲۶۲,۳۴۱,۰۰۰ دلار

 میزان رشد پنج ساله ارزش هر واحد: ۰ درصد

 میزان رشد یکساله ارزش هر واحد: ۶- درصد

 میانگین فاصله از کشور وارد کننده: ۵,۹۸۱ KM

کشور های صادر کننده عسل :


صادرات چای ایرانی

چای ایران به کدام کشور ها صادر می شود

صادرات چای ایرانی

سخنگوی گمرک گفت: چای ایرانی طی ۳ ماهه اول سال ۹۹ به ۱۲ کشور جهان صادر شده است که از حیث وزنی بالغ بر ۵۷۵ تن و به لحاظ ارزش ۴۹۳ هزارو ۷۸۵ دلار است.

سید روح اله لطیفی،در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، گفت: کشور عراق با خرید ۱۸۳تن چای ایرانی به ارزش ۲۳۷هزار و۵۰۰ لار رتبه اول و قزاقستان با واردات۱۱۲ تن چای ایرانی به ارزش ۱۲۶ هزارو۹  دلار، دومین مقصد صادراتی چای ایرانی است و به ترتیب ، افغانستان با ۶۹تن وآلمان با ۳۷ تن،هند با۳۵ تن، تاجیکستان با ۲۹تن،روسیه با۱۲تن، ازبکستان با ۱۰ تن و ترکیه ۶تن در رتبه های بعدی صادرات چای کشورمان قرار دارند.

لطیفی در خصوص میزان واردات چای به  کشور نیز گفت : در ۳ ماهه اول سال جاری، حدود ۱۴ هزارو ۳۵۴تن چای به ارزش ۶۸ میلیون و۸۹۰ هزارو ۷۹۴ دلار از گمرکات کشور ترخیص شده است.

دبیر شورای اطلاع رسانی گمرک افزود : کشورمان از ۱۴ کشور واردات چای داشته است که بیشترین حجم واردات از هندوستان با بیش از ۸ هزار تن وبه ارزش ۳۶ میلیون و۸۱۲ هزارو ۲۶۹ دلار بوده است.

لطیفی در ادامه گفت : سریلانکا با بیش از ۱۳ میلیون دلار و امارات متحده عربی نیز با بیش از ۱۱ میلیون دلار کشورهای طرف معامله برای تامین چای خارجی  بودند.

سخنگوی گمرک افزود : آمار سالهای گذشته گمرک بیانگر این است که میزان واردات سالیانه چای در کشور بین ۶۰ تا ۷۰ هزار تن بوده است.

لطیفی همچنین در تشریح اهمیت جایگاه ایران در تجارت چای گفت: چای یک کالای  مصرفی تمام اقشار جامعه است، چای پرمصرف ترین نوشیدنی پس از آب در جهان و یکی از با اهمیت ترین محصولات ارزش آفرین در بخش کشاورزی است.اگر به آمار تجارت بین المللی چای توجه کنیم ۷۵درصد تولید و ۶۰ درصد صادرات چای دنیا در اختیار صرفا ۴ کشور دنیا است.

وی افزود : در حال حاضر سالانه در حدود ۴۲ میلیارد دلار سهم تجارت چای در جهان است و حدود ۵۰ کشور  در جهان به کشت چای می پردازند و تقربیا بیش از ۳ میلیارد نفر در بیش از ۱۶۰ کشور جهان به نوشیدن چای عادت دارند که روسیه به تنهایی ۱۰ درصد از سهم مصرف چای در جهان را به خود اختصاص داده است و با توجه به عادت و فرهنگ چای در کشورهای پاکستان، ترکیه، عراق، افغانستان، کشورهای مشترک المنافع، کشورهای حوزه خلیج فارس و همسایگان ایران، کشورمان را با توجه به وجود مناطق ویژه آزاد اقتصادی در نقاط مختلف کشور و دسترسی سریع تر و آسان تر به بازارهای کشورهای همجوار میتواند به یک هاب منطقه ای برای فرآوری و صادرات چای تبدیل کند. کشورهای چین، سریلانکا، کنیا و هند بزرگترین صادرکنندگان این محصول و روسیه، آمریکا، انگلستان، مصر ، پاکستان و ایران بزرگترین واردکنندگان چای در سطح جهان هستند.

وی گفت:چین، هند، کنیا و سریلانکاکشورهای تولید کننده و صادر کننده عمده چای جهان هستند بیشتر تولیدات چین و هند در کشورهای خودشان مصرف می شود و بیشترین چای تولیدی در کنیا و سریلانکا هم صادر می شود.

ترکیه مرزهای خود را بجز ایران بازگشایی کرد

طبق شنیده ها ترکیه مرز های خود را بر روی کلیه کشور ها بحر ایران بازگشایی کرد

انعقاد قرارداد با شرکت به نوآوران توانگر ویدا

محصولات بنتو در تنوع و دسته بندی های مختلف از جمله انواع معجون، حلوای خرما، خرمای مغزدار، خرمای دانه ای، مجول، پیارم و انواع خرمای صادراتی و در بسته بندی های شیک و ماندگار تهیه و ارائه شده و امیدواریم که مورد پسند و کار شما مخاطبان عزیز قرار بگیرد